מגרשים וקרקעות – מדריך רכישת מגרש מקוצר

מחפשים עורך דין רכישת מגרש?

כמשרד עו"ד רכישת מגרש וקרקעות המתמחה במקרקעין, אנו במשרד עו"ד אלעד וייסטוך מתמחים ומטפלים בעסקאות שונות ובהיבטים מגוונים של דיני מקרקעין הקשורים לקרקעות ומגרשים.

 >> לצפייה בהישגי המשרד ליחצו כאן. <<

רכישת מגרש הינה עסקת מקרקעין שונה באופן מהותי מעסקת רכישת דירה והיא דורשת הבנה מעמיקה וידע עדכני בדיני המקרקעין, התכנון והבניה, מיסוי מקרקעין, החלטות מועצת מקרקעי ישראל, אפשרויות המימון ועוד. 

בשונה מרכישת דירה שמהווה את השלב הסופי של תהליך התכנון והבניה, רכישת של מגרש היא ההתחלה של תהליך זה. 

רק עו"ד לרכישת מגרש שמתמחה בצורה אמיתית ויסודית במקרקעין ותכנון ובניה, מנוסה במגוון של עסקאות, ומעודכן באופן שוטף בחוקים, בפסיקה, ובמגמות הקיימות בענף, ידע ללוות את העסקה בצורה חלקה ובטוחה שתשמור ותבטיח את האינטרסים של הלקוח בצורה הטובה ביותר.

עורך דין רכישת מגרש | עורך דין לרכישת מגרשים - עו"ד אלעד ויסטוך
עורך דין רכישת מגרש | עורך דין לרכישת מגרשים – עו"ד אלעד ויסטוך

 

עורך דין אלעד וייסטוך מלווה ומייצג במגוון רחב של עסקאות וסוגיות הקשורות במישרין לרכישה של מגרשים וקרקעות:

העסקה הנפוצה ביותר של רכישת מגרש היא השתתפות במכרז רשות מקרקעי ישראל.

רכישת מגרש במסגרת מכרז כאמור, יכולה להיות רכישה של מגרש ליחידת דיור בודדת או לרכישה עם שותפים של מגרש לבנייה טורית או לדו משפחתי. 

אנו מלווים לקוחות רבים במהלך הליכי המכרז והרכישה החל מיעוץ משפטי מקדים לגבי תנאי המכרז והמקרקעין, דרך הכנת הסכמים לרכישה משותפת, ולבסוף לאחר ההודעה על זכייה, דיווח למיסוי מקרקעין ועד לרישום סופי בטאבו.

במסגרת עסקאות רכישת מגרש, אנו מטפלים במנגנונים המשפטיים השונים הנחוצים ומייעצים ומכינים הסכמי שיתוף במסגרת של רכישה קבוצתית או עם שותפים.

הסכם השיתוף נעשה על ידי עו"ד לרכישת מגרש שהוא בעצם עו"ד מקרקעין אשר דואג לעגן את ההסכמות בין הצדדים לגבי השימוש במגרש, ניצול אחוזי הבניה, חלוקת המגרשים, תנאי וחלוקת התשלום, וכמובן ההסכמות לגבי פירוק השיתוף ומכירת הזכויות בעתיד.

הסכם שיתוף הינו הסכם חיוני בכל צורה של רכישה ביחד עם שותפים.

מה לגבי דו משפחתי?

בין אם מדובר ברכישת מגרש דו משפחתי, בין אם מדובר בבניה טורית, בין אם מדובר ברכישת קרקע להפשרה עתידית ובין אם מדובר ברכישה במסגרת קבוצת רכישה. 

המשרד מטפל באופן שוטף בכל אחת מעסקאות אלו, ומתעדכן באופן תדיר במגמות הקיימות בענף ובחוקים השונים המשתנים חדשות לבקרים. 

יעוץ משפטי של עו"ד תכנון ובניה

כמו כן אנו נותנים יעוץ משפטי שוטף בכל הקשור להליכים השונים של הכנת וקידום תכניות מתאר, לרבות במסגרת הליכי פרצלציה (איחוד וחלוקה מחדש), טבלאות הקצאה, היטלי השבחה, ניוד זכויות, וביצוע עסקאות במקביל להליכים מורכבים אלו. 

במסגרת זו פונים אלינו לקוחות אשר יש להם מידע חלקי על מגרש או קרקע שבבעלותם או שקיבלו בירושה, ואנו מספקים גם את השירות המשפטי בכל הקשור לאיתור המגרש והבנת מצבו התכנוני והמשפטי, לרבות היבט זכויות הבנייה ואפשרויות המימוש, בין אם בעסקאות מכר או קידום הוצאת היתר בניה.

מעבר לטיפול השוטף בעסקאות רכישה או מכירה של מגרשים במגזר העירוני, המשרד מייצג בעסקאות במגזר ההתיישבותי, בהם רכשנו ניסיון עם השנים, לרבות רכישה במסגרת של שכונות הרחבה במושבים או הליכי שיוך דירות בקיבוצים, אשר הדינים החלים עליהם מורכבים ומשתנים באופן תדיר. 

ייצוג משפטי בתחום שטחי יהודה ושומרון

כמו כן אנו בעלי ניסיון רב בייצוג בעסקאות בשטחי יו"ש, ומנוסים בדינים המיוחדים הקיימים בתחום זה והשונים באופן מהותי מהדין החל במדינת ישראל בתחומי הקו הירוק.

בתוך כך אנו מטפלים מול כלל הגופים הרלוונטיים לרבות מינהל אזרחי איו"ש, חברות משכנות, ההסתדרות הציונית, החטיבה להתיישבות, ומול הבנקים שנותנים משכנתאות באזור זה.

חשוב לציין כי רכישה או מכירה של מגרש במגזר ההתיישבותי (מושבים או קיבוצים) או בישובים ביהודה ושומרון, אינם עסקאות נפוצות והן חייבות להתבצע רק על ידי עו"ד רכישת מגרש שמתמחה באופן ספציפי בתחומים אלו.

לא כל עו"ד מקרקעין שיודע לבצע עסקת מכר דירה רגילה, מכיר ויודע מראש לזהות את המהמורות והסיכונים הקיימים. אנו מנוסים בליווי וטיפול בעסקאות רבות מסוג זה.

עוד דברים שחשוב לדעת על מגרשים וקרקעות

רכישת קרקע כהשקעה הפכה לנפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות, ובמסגרת זו רכשנו ניסיון ואנו מייעצים ומייצגים משקיעים שונים המעוניינים לבחון עסקאות של רכישת קרקע בהליכי הפשרה, זכות לדירה או למשרד בתכנית עתידית, ורכישת קרקע חקלאית.

הטיפול בעסקאות אלו כולל יעוץ משפטי המשולב עם הבנה בהליכי התכנון והבניה, המיסוי, ובכל הכרוך בקבלת כלים להחלטה על פוטנציאל ואטרקטיביות של השקעה כלכלית מסוג זה.

צריכים ליווי ותמיכה של עו"ד תכנון ובניה מקצועי ומנוסה? אם אתם שוקלים לבצע עסקה או זקוקים ליעוץ משפטי רחב בכל הקשור למגרשים וקרקעות, במסגרת עסקאות מכר בקרקע עירונית או בישוב, הסכמי שיתוף, השתתפות במכרז, כדאי לפנות לסיוע של עורך דין רכישת מגרש וקרקעות.

צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!

ליצירת קשר:

 >> לצפייה בהמלצות על משרדנו ליחצו כאן <<

ליצירת קשר:

אלעד וייסטוך

אלעד וייסטוך

הטיפול המקצועי שלקוחות המשרד מקבלים הינו ברמה המשפטית הגבוהה, המקיפה והאינטנסיבית ביותר.
עשרות לקוחות מרוצים, מעידים על טיפול מסור ואכפתי, ושילוב של מקצועיות וניסיון.​

הוצאת היתר בניה

הוצאת היתר בניה

רבים מבעלי הדירות מעוניינים בשלב כזה או אחר, לבדוק את האפשרות להרחיב את דירתם, להוסיף חדר או שניים, לסגור מרפסת וכיו"ב.  >> לצפייה בהישגי המשרד

קרא עוד »

תוכן עניינים