רכישה מקבלן

מחפשים עורך דין עבור רכישת דירה מקבלן? רכישת דירה חדשה מקבלן מהווה עסקה שונה באופן מהותי מעסקת מכר קיימת יד שנייה.

העובדה שהרכישה של דירת הקבלן מתבצעת "על הנייר" ואיננה רכישה של דירה קיימת, כמו גם העובדה שמדובר בפרוייקט שבו הכספים מועברים לקבלן על דירה שאינה קיימת עדיין ויש צורך לקבל בטוחות משפטיות מספקות לצורך הבטחת הכספים על ידי הקבלן כדי לקבל את הדירה- ועל כן עורך דין קניית דירה מידיו של קבלן מסייע רבות לתהליך!

על פי חוזה הנעשה עבור מקרה של רכישה של דירה מידי קבלן שונה באופן מהותי מחוזה רכישת דירה יד שנייה והוא כולל עשרות רבות של עמודים ונספחים שונים. בהסכם מסוג זה קיימים סעיפים מסובכים רבים שמצריכים ידע וניסיון בסוג כזה של עסקאות.

הסכם רכישת דירה מקבלן כולל את כל ההסכמות שיהיו בין הקבלן לרוכש לגבי לוחות התשלומים, עיכוב במסירת הדירה, אחריות הקבלן לטיב הבניה ולתיקון ליקויים ככל שיתגלו, הביטחונות השונים, תשלומים לגורמים שונים, רישום הזכויות ועוד ועוד.

מדובר בסעיפים שככלל הינם "צופים פני עתיד" ויש בהם חלוקה של הסיכונים לתרחישים שעלולים להתרחש ועל עו"ד המייצג לבדוק כי מדובר בתנאים סבירים ובלתי מקפחים. לא כל עו"ד המייצג בעסקאות מכר רגילות, מכיר ומייצג בעסקאות רכישה מקבלן.

עורך דין רכישה מקבלן – החשיבות של עורך דין למקרה של רכישה של דירה מידיו של קבלן

עורך דין רכישה מקבלן – או כל עו"ד המייצג בעסקאות בעת רכישת דירה אלו חייב להיות בקי בחוקים רבים כגון חוק מכר דירות, חוק המקרקעין, חוק החוזים, חוק החוזים האחידים, על סעיפיהם הרבים והתקנות הרבות שיצאו מכוחם.

רוכשים רבים חושבים בטעות כי העו"ד של הקבלן מייצג גם אותם אך עניין זה איננו נכון. העו"ד של הקבלן מייצג אך ורק את האינטרסים שלו בלבד. במסגרת החוק רוכשי הדירות (חוק המכר דירות)משלמים לעו"ד של הקבלן סכום של לא יותר מ-5,000 ₪ בתוספת מע"מ. סכום זה איננו עבור היצוג שלהם בעסקה!! 

התשלום מיועד אך ורק לצורך רישום הבית המשותף בטאבו. במסגרת השימוש בהסכם המכר המקובל ובעסקאות אלו עורכי הדין של הקבלן אף מבהירים לרוכשים כי הם אינם מייצגים אותם וכי זכותם לקחת להם יצוג משפטי מטעמם.

עורך דין אלעד וייסטוך – עורך דין מקרקעין יבדוק שהעסקה בטוחה ושזכויותיכם נשמרות ואף יוכל לחסוך לכם הרבה כסף.

במסגרת ליווי עורך דין ברכישת דירה מידיו של קבלן נכללים השירותים הבאים:

  • מעבר על הסכם רכישת הדירה מהקבלן והערת הערות על סעיפים מקפחים לטובת הקבלן כדי למנוע סיבוכים עתידיים שרק עו"ד רכישת דירה מקבלן, שמתמחה בנדל"ן יכול להיות מודע אליהם.
  • מעבר על החיובים הכספיים בהסכם המכר ובדיקה שהם חוקיים או מקובלים בענף כדי לחסוך כסף רב לרוכשים.
  • בדיקת מבנה העסקה ותקינותה כדי לוודא שהעסקה בטוחה והכסף שלכם לא ילך לאיבוד ח"ו.
  • בדיקת הבטחונות כדי לוודא שניתן יהיה לקבל משכנתא והעסקה תושלם ולא תתקע.
  • בניית לוח תשלומים נכון ובטוח משפטית המותאם לצרכיכם הכספיים כדי שתהיה לכם ודאות פיננסית ושקט נפשי.
  • בדיקה של הוספת הערת אזהרה לטובת הרוכש
  • יעוץ בכל נושא המיסוי כדי שתוכלו לתכנן את צעדיכם עכשיו ובעתיד בהסתמכות על יעוץ מקצועי.
  • טיפול ככל הנדרש מול הרשויות השונות, רשות המיסים, הטאבו, הבנק וכו'.

עורך דין רכישה מקבלן? נשמח לסייע!

אם אתם מחפשים עורך דין לרכישת דירה מקבלן, משרדי מתמקד לאורך השנים בייצוג רוכשים בעסקאות מגוונות של רכישה מקבלנים לרבות באמצעות קבוצות רכישה.

כמו כן המשרד מטפל בעסקאות לרכישת דירה מקבלן בבניין העובר הליך של תמ"א 38 ובקי בסוגיות הייחודיות הקיימות לעסקה מסוג זה.

אלעד וייסטוך

אלעד וייסטוך

הטיפול המקצועי שלקוחות המשרד מקבלים הינו ברמה המשפטית הגבוהה, המקיפה והאינטנסיבית ביותר.
עשרות לקוחות מרוצים, מעידים על טיפול מסור ואכפתי, ושילוב של מקצועיות וניסיון.​

Contract claims

תביעות חוזים

דיני החוזים הן דינים מורכבים ומסועפים הכוללים מגוון רחב של תחומים המוסדרים במסגרת מספר חוקים כמו חוק החוזים כללי, חוק החוזים תרופות בשל הפרת חוזה,

קרא עוד »
תביעות נדלן

תביעות נדל"ן

תביעות נדל"ן הן תביעות בהן נדרש העו"ד המייצג להיות בעל התמחות ייחודית בדיני מקרקעין ולהכיר על בוריו את חוק המקרקעין, כמו גם חוקים רבים נוספים

קרא עוד »