רכישת דירה בפרויקט תמ"א 38

רכישת דירה בפרויקט תמ"א 38

מחפשים עו"ד רכישת דירה תמ"א 38? בשנים האחרונות צוברים תאוצה פרויקטים רבים של התחדשות עירונית מסוג תמ"א 38 או פינוי בינוי.

העלייה בקצב גידול האוכלוסייה לעומת מיעוט הקרקעות הפנויות במרכז הארץ לבנייה, הביאו למצב בו תהליכים של התחדשות עירונית בשכונות מגורים ישנות תפסו מקום מרכזי בשוק הדיור.

עסקה של רכישת דירה בפרויקט תמ"א 38 הינה עסקה שונה באופן מהותי מרכישת דירה בפרויקט שהוקם בשכונה חדשה או בקרקע ריקה. ההבדל המהותי נובע מכך שרכישת הדירה לא נעשית אך ורק בין הרוכש ליזם או הקבלן, אלא ישנו צד נוסף וחשוב במשוואה הלא הם בעלי הדירות הקיימות.

מהן הסיכונים המשפטיים ברכישת דירה בפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי? 

בשנים האחרונות פורסמו מקרים כואבים על פרויקטים בהן יזמים שנכנסו לתחום התגלו כחסרי יכולת יזמית, ביצועית ומימונית והותירו פרויקטים רבים במצב של חדלות פירעון.

במקרים אלו עד לחילוץ הפרויקט וכניסת יזם חדש אם בכלל,  בעלי הדירות הקיימות נאלצו לחיות בבניין עם ציוד הנדסי, חדרי מדרגות הרוסים, פיגומים ובנייה שנתקעה באמצע ולא הסתיימה. 

גם רוכשי הדירות החדשות נכנסו לתסבוכת משפטית במקרים אלו, כאשר הכסף אותו כבר שילמו ליזם טרם שברח מהפרויקט, הלך לאיבוד בחלקו הגדול. מעבר לכך, התסבוכת נמשכה זמן רב בהן הדירה החדשה עליה חלמו הרוכשים הלכה והתרחקה. המורכבות של הפרויקטים האלו יצרה מצב בו נכון להיום לא כל הבנקים מוכנים בכלל לתת משכנתאות לרכישת דירות בפרויקט מסוג כזה.

על מנת להבטיח שרכישת דירה בפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי, תהיה אכן עסקה טובה ובטוחה, חובה על כל רוכש לשכור עו"ד מטעמו, כדי שיבדוק את העסקה ביסודיות וימנע מראש את אי הנעימות הרבה שבכניסה לפרויקט כושל.

מה אתם מקבלים בשכירת עו"ד רכישת דירה תמ"א 38 מטעמכם לעסקה?

לא כל עו"ד המייצג בעסקאות מכר רגילות, מכיר ומייצג בפרויקטים של התחדשות עירונית. עו"ד המייצג בעסקאות מעין אלו חייב להכיר את החוקים השונים הקיימים בתחום המשתנים באופן שוטף, להבין את המנגנונים המשפטיים של העסקה המקורית בין היזם לבעלי הדירות הקיימות אשר מכוחה בוצע הפרויקט, ולדעת להתאים את הביטחונות המתאימים לעסקה.

ליצירת קשר:

רוכשים רבים חושבים בטעות כי העו"ד של היזם מייצג גם אותם אך עניין זה איננו נכון. העו"ד של היזם מייצג אך ורק את האינטרסים שלו בלבדעו"ד מטעמכם יבדוק שהעסקה בטוחה ושזכויותיכם נשמרות ואף יוכל לחסוך לכם הרבה כסף.

במסגרת הליווי בעסקת רכישת דירה בתמ"א 38 או קניית דירה לפני פינוי בינוי נכללים השירותים הבאים:

  • מעבר על הסכם הרכישה מול היזם לצורך איתור מראש ושינוי של סעיפים מקפחים שעלולים לגרום לחיובים כספיים או לאי קבלת פיצוי על הפרות חוזה של היזם.
  • מעבר על החיובים הכספיים בהסכם ובדיקה שהם חוקיים או מקובלים בענף כדי לחסוך כסף רב לרוכשים.
  • בדיקת העסקה לרבות ההסכם בין בעלי הדירות הישנות לבין היזם, בדיקת הזכויות בקרקע, הסטטוס התכנוני, שיעבודים קיימים, כדי לוודא שלא תכנסו לעסקה מסוכנת
  • בדיקת הביטחונות המשפטיים הניתנים לחברי הקבוצה כדי לוודא שהעסקה בטוחה והכסף שלכם לא ילך לאיבוד ח"ו.
  • בדיקת לוח התשלומים על מנת לוודא שהוא מותאם לצרכיכם הכספיים וכספיכם מוגן בכל שלב.
  • יעוץ בכל נושא המיסוי כדי להימנע מתשלום מיסים מיותרים עכשיו ובעתיד בהסתמכות על יעוץ מקצועי של עו"ד תכנון ובניה!

משרדי בעל ניסיון רב בייצוג בעסקאות תמ"א 38 ופינוי בינוי הן מצד יזמים ובעלי דירות והן מצד רוכשי הדירות החדשות בפרויקט. 

חושבים לרכוש דירה בפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי? מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין אלעד וייסטוך על מנת לקנות בראש שקט בידיעה שהעסקה בטוחה עם עו"ד רכישת דירה תמ"א 38! בנוסף, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בכל שאלה בנושא רכישת דירה בפרויקט תמ"א 38.

ליצירת קשר:

אלעד וייסטוך

אלעד וייסטוך

הטיפול המקצועי שלקוחות המשרד מקבלים הינו ברמה המשפטית הגבוהה, המקיפה והאינטנסיבית ביותר.
עשרות לקוחות מרוצים, מעידים על טיפול מסור ואכפתי, ושילוב של מקצועיות וניסיון.​

Contract claims

תביעות חוזים

דיני החוזים הן דינים מורכבים ומסועפים הכוללים מגוון רחב של תחומים המוסדרים במסגרת מספר חוקים כמו חוק החוזים כללי, חוק החוזים תרופות בשל הפרת חוזה,

קרא עוד »
תביעות נדלן

תביעות נדל"ן

תביעות נדל"ן הן תביעות בהן נדרש העו"ד המייצג להיות בעל התמחות ייחודית בדיני מקרקעין ולהכיר על בוריו את חוק המקרקעין, כמו גם חוקים רבים נוספים

קרא עוד »